Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční strom

25. 9. 2010

Vánoce jsou za dveřmi a tak si kromě dárků přichystejte i nějaké pěkné přání, třeba právě vánoční strom...

2. Potřeby na výrobu přání

Na výrobu přání se stromem jsem potřebovala - červený tvrdý papír formátu A5, vlnitý kartón v přírodním odstínu o rozměrech 9x13 cm, tmavě zelený měkký papír o rozměrech 8x12 cm, zbytky žlutého měkkého papíru, zlatou šňůrku (koupila jsem v galanterii), lepidlo, tavnou pistoli, nůžky, modelářský nůž a kuchyňské prkénko nebo jinou podložku.

 

3. Strom

Na vlnitý kartón si pomocí pravítka načrtnu strom. Snažila jsem se vodorovné tahy vést ve žlábku. Lépe se to potom řeže.
Strom má v nejširším místě 6 cm, je celkem 9,5cm vysoký, kmen je široký 2 cm.

Narýsovaný strom vyříznu modelářským nožem - lepší je táhnout několikrát a jemně než se zarýt. Papír mám podložený kuchyňským prkénkem, to má doma každý :-)

 

4. Vygumujeme

Vyříznutý strom odložím, z kartónu vygumuji hodně viditelné tahy tužkou.

 

5. Nalepíme ...

Červený papír přehnu napůl a ohyb uhladím. Zelený papír nalepím zezadu na vlnitý kartón tak, aby nikde nepřesahoval.
Kartón pak nalepím přesně doprostřed červeného přání.

 

6. Nalepíme šňůrku

Pomocí tavné pistole přilepím zlatou šňůrku na strom a vytvaruji z ní obloučky. Je potřeba pracovat rychle, lepidlo z pistole rádo vytéká. Při lepení se často lepidlo "táhne" a vytvoří dlouhá vlákna. Neděste se, po ztuhnutí jdou bez problémů odstřihnout.

pozn. pokud nechcete přidávat hvězdičky, nalepte zlatou šňůrku zezadu na kartón ještě před přilepením zeleného papíru. Ten ji překryje.

 

7. Hvězdičky

Ze žlutého papíru si vystřihnu drobné hvězdičky, které nalepím pomocí lepidla na místa, kde jsem přilepila zlatou šňůrku.
A přáníčko je hotovo.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář