Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vánoční dekorace

26. 9. 2010

Články k vánočním dekoracím, teprve rozmýšlím, neboť v galerii je taková všehochuť a popisovat každou dekoraci by dalo asi zabrat. Ale objevil se velký zájem o koule z nití. Předem se přiznávám, že jsou to výrobky mamky, ale snad Vám to nevadí. Zde je tedy slíbený postup:
Vezměte si balonek, nafoukněte ho do požadované velikosti a zavažte. Pak si vezměte stehovací nit (provázek), která dobře saje, a omotejte jí ten balonek. Tím ho i dotvarujete. Po namotání přetřete balonek vodním sklem a nechte zaschnout. Pak už stačí balonek vypustit a opatrně ho vytáhnout největší dírou mezi nitěmi. Případná dekorace (mašličky, kytičky, zvonečky,…) záleží už na Vás. Upozorňuji jen, že by pak koule neměly přijít do styku s vlhkem (déšť, sníh), jinak by se rozmočily.

PodkovaVětšina slaměných ozdob je pletená technikou, kterou mám i v nafocených postupech pletení z papíru pod názvem „Točené pletení“. Hlavní rozdíl je krom velikosti také v tom, že neoplétáte žádnou nádobu, ale pletete od ruky. U věnečků udržujete stále stejnou mezeru, nebo můžete rozšiřovat jako u zvonečků, košíčků či kloboučků. Počátečním rozšiřováním a následovným zužováním vytvoříte šištičky, kouličky, vajíčka... Začáteční a zbylé konce se většinou svazují nitěmi, případně zdobí mašličkami. Ale i z papíru se dají „utočit“ vánoční ozdoby, např. věneček, podkova (viz obrázek),…

Papírové dvězdičky

Jednoduché a přitom působivé jsou i hvězdičky z papírových ruliček. Návod na jejich postup včetně fotografií naleznete zde. Tímto způsobem můžete vytvářet i plno jiných vánočních tvarů, nejen hvězdičky.

 

 

 

Artyčoková koule Další technika, kterou můžete použít při vánoční výzdobě, je artyčok. Výroba artyčokových výrobků je trochu pracná, ale jednoduchá. Stačí Vám polystyrenový korpus (koule, zvoneček, věneček,...), látka nebo stužky a špendlíky. Velmi pěkně vypadají stužky, které mají okraj v jiné barvě než je její střed. Postup k této technice na leznete zde.

 

 

Věneček z vpichovaného textilu Další možnost, jak si vytvořit rychle, jednoduše a efektivně vánoční výzdobu, je vpichování textilu do polystyrenového korpusu. Čtverečky látky o délce strany asi 4 cm zapichujete špejlí do polystyrenu. Špejli vytáhněte a použjte na další čtvereček látky. Látka tam sama drží. Nafocený postup naleznete zde. Polystyrenový korpus můžete opět použít jakéhokoliv tvaru. Podle barvy látky a další použité dekorace můžete vytvořit výzdobu pro různé příležitosti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář