Jdi na obsah Jdi na menu
 


Papírové hvězdičky

26. 9. 2010

Nejprve si spojte dvě ruličky s trochou lepidla jako u klasického nastavování ruliček a ruličky si obarvěte danou barvu. Já používám zlatý prášek, který si zaliji trochou laku. Původně jsem barvila nakonec, ale hlavně na niti to nevypadalo pěkně. Do ruliček můžete zasunout slabý drátek, aby hvězdičky lépe držely tvar. Tvarovat hvězdičku můžete v ruce, a nebo si jako já vytvořit jakousi „formu“. Tu jsem si vytvořila z desky asi 1 cm tlusté, která je tvořená dvěma kartony mezi, kterými je jakási měkká hmota. Ale podobně může posloužit i hladký polystyren. Na formu jsem si nakreslila kružnice různého poloměru, na každou z nich jsem si udělala pět značek mající stejnou vzdálenost jedna od druhé. Tyto body označují vrcholy hvězdy (červené a modré na obr. 1). Je jich více nad sebou pro různou velikost hvězdiček. Mezi těmito body se nacházejí body, které jsou umístěny na menších kružnicích, ty označují vnitřní zalomení (zelená barva). Takto popsané to vypadá docela složitě a nepřehledně, ale podle obrázku to je, myslím, zřetelné. Do všech deseti bodů zapíchněte špendlíky (obr. 2), okolo kterých budete zalamovat papírovou ruličku (obr. 3).
Hvezdicka01 Hvezdicka02 Hvezdicka03

Až budete mít zalomenou celou ruličku, zastřihněte ruličky (obr. 4) a zasuňte užší konec do širšího (obr. 5). Hvězdu můžete sundat a omotat nití, nebo niť omotávat ještě na formě. Je to asi trochu pracnější, ale výsledek stojí za to. Konec nitě přichyťte špendlíkem (obr. 7) a začněte omotávat kolem hvězdičky (obr. 7).
Hvezdicka04 Hvezdicka05 Hvezdicka06

Ke všemu si špendlíkem můžete "podržet" nit, tam kde chcete (obr. 8, špendlíky se šipkami). Na niť si můžete také navléknout malé korálky nebo jinou ozdobu (obr. 7). Dotyky nití s ruličkou jsem trochu zakápla Herkulem, aby nitě po sundání hvězdy z formy nesjížděly (obr. 9). A nechte zaschnout. Nitě můžete použít různé barvy již koupené (zlatou červenou,…) nebo natřít tou barvou jakou jste natírali ruličku. A to ještě před omotáváním hvězdy. Hvězdu můžete dále dozdobit dekorativními předměty, anebo přímo ony mohou sloužit jako dekorativní předmět Smile
Podobně jako hvězdičky si můžete udělat i jiné ozdoby (např. zvonečky).

Hvezdicka07 Hvezdicka08 Hvezdicka10

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář